Czego się nauczysz?
- Jaka jest podstawowa funkcja rezystora
- Jak interpretować prawo Ohma
- W jaki sposób łączyć ze sobą rezystory połączone szeregowo oraz równolegle
- Dlaczego oznaczanie węzłów może być tak przydatne
- Od czego zacząć przy rozbudowanych układach
Program kursu
Rozwiń wszystkoCałkowity czas: 1:36:55
+ 1. Wstęp 0:01:23
W tej części kursu dowiesz się czym jest rezystancja, napięcie oraz prąd, jak te wielkości są ze sobą powiązane dzięki prawu Ohma, a także jak dobór rezystora wpływa na świecenie diody LED.
Omówione zostały dwie podstawowe struktury - połączenie szeregowe oraz połączenie równoległe. Dodatkowo na jednym trywialnym przykładzie pokazany został sposób postępowania przy kombinacji tych połączeń.
W tej części kursu rozpoczynamy zadania, które pochodzą z uczniowskich notatek. Wybrałem te, które sprawiały najwięcej kłopotów oraz najczęściej powtarzały się na zaliczeniach.
Na pierwszy rzut oka skomplikowane zadania - sam byłem nimi przerażony. Jeśli jednak będziesz postępować zgodnie z moimi zaleceniami, bez trudu dasz sobie z nimi radę.
Jest to typowe zadanie, które łączy w sobie zarówno konieczność znajomości zasad postępowania, jak i dodatkowo wyniki jakie otrzymujemy, mogą być mylące przy pisaniu zaliczenia.
Jeśli poradzisz sobie samodzielnie z tym zadaniem, to już żadne nie powinno być Ci straszne!
Wymagania
- Dodawanie, dodawanie ułamków, odwracanie ułamków
- Odrobina chęci i wyobraźni
Opis kursu
Zadania z wyznaczania rezystancji zastępczej są szeroko spotykane zarówno na poziomie szkół średnich, jak i na uczelniach wyższych.
W zależności od wykładowcy i ilości czasu przeznaczonego na ćwiczenia, z wyznaczaniem rezystancji zastępczej można nie mieć zupełnie problemu lub absolutnie nie wiedzieć jak się za to zabrać.
W odpowiedzi na często spotykane pytania powstał właśnie ten kurs - ma on na celu pokazać podstawowe zależności pomiędzy prądem, napięciem i rezystancją, pokrótce zwizualizować analogię prawa Ohma oraz to co najważniejsze, czyli na kilku przykładać pokazać, jak należy postępować przy wyznaczaniu rezystancji wypadkowej.
O autorze kursu

Oceny i recenzje uczniów
Razem z korepetytorami pracujemy nad jak najlepszą jakością kursów, dlatego Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.
🎁 Otrzymaj rabat -20% na cały koszyk!
Dodaj opinię do kursu, aby otrzymać wiadomość e-mail z kodem rabatowym.
Ocena kursu
5 | 100% | |
4 | 0% | |
3 | 0% | |
2 | 0% | |
1 | 0% |
Aby dodać opinię, musisz być zalogowany.
Zaloguj się-
Kewin
Dzięki kursowi udało mi się zaliczyć kolokwium z elektrotechniki. Wszystko wytłumaczone jak należy. Każde zagadnienie wytłumaczone jak należy - Polecam!
-
Kamil
Wyczerpujący materiał, co najważniejsze, nawet zupełnie niezaznajomiona osoba z wyliczaniem rezystancji będzie wstanie zrozumieć zasady jakie należy zastosować, aby dokonać obliczeń. Wyszczególnione najważniejsze etapy oraz metody rozwiązywania. W jednym kursie zawarta wiedza, która zazwyczaj jest wałkowana w szkole na kilku lekcjach tutaj. Przejrzystość i przyswajalność na bardzo wysokim poziomie. Widać że Sebastian bardzo dobrze rozumie i potrafi przekazać swoja wiedzę. Czekam na więcej materiałów.
-
Mateusz
Dobrze wytłumaczone od podstaw. Po zapoznaniu się z materiałami kolokwium zaliczone na 5. Czekamy z niecierpliwością na kolejne kursy z elektrotechniki prowadzone przez Pana Sebastiana.
-
K***9
Świetny kurs, Sebastian tłumaczy bardzo dokładnie zwracając uwagę na szczegóły które są kluczowe do zrozumienia zagadnienia, tak żebyś później wiedział co robisz i po co. Polecam ten kurs jak i inne kursy jego korepetytora bo po prostu gościu wie o czym mówi.
-
Mariusz
Dobrze i szczegółowo wytłumaczone na przykładzie prostych i zrozumiałych przykładów. Oby więcej tak tłumaczonych poradników przy trudniejszych przykładach. Pozdrawiam
-
Katarzyna
Wytłumaczone prostym językiem, dużo przykładów, świetnie poprowadzone, widać ze robione z ogromna pasja i wiedza. Liczę na więcej, pozdrawiam

Darmowy