Wyznaczanie schematu zastępczego dla składowej zerowej

Kurs omawia wyznaczanie schematu zastępczego dla składowej zerowej w układach elektroenergetycznych.

Udostępnij:

Czego się nauczysz?

  • Czym jest system energetyczny
  • Czym jest transformator
  • Jak wyznaczać schemat zastępczy dla składowej zerowej

Program kursu

Rozwiń wszystko

Całkowity czas: 1:02:02

+ 1. Wstęp 0:01:18

Zanim przejdziemy do zadań z wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej, należy powiedzieć sobie kilka słów tytułem wstępu. W filmie opowiadam czym jest system elektroenergetyczny, transformator, a także omawiam spotykane oznaczenia i symbole.

Jak pokazuje praktyka - najlepszą metodą nauki wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej jest rysowanie tych schematów, dlatego w tym kursie stawiam przede wszystkim na liczne przykłady. Ponieważ jest to zadanie pierwsze, to szczegółowo omawiam zasady postępowania.

Zadanie drugie z wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej. Przedstawione wcześniej zasady towarzyszą nam, żeby ułatwić proces analizy.

Zadanie trzecie i kolejna modyfikacja uzwojeń transformatorów. Zasady postępowania nadal widoczne, aby wyznaczanie schematu zastępczego dla składowej zerowej było ułatwione.

Ostatnie zadanie, w którym widoczne są jeszcze zasady postępowania przy wyznaczaniu schematu zastępczego dla składowej zerowej.

Po czterech zadaniach powinniśmy już zapamiętać zasady postępowania przy wyznaczaniu schematu zastępczego dla składowej zerowej. Jeśli sprawia Wam to jednak trudność, to cofnijcie się do poprzednich zadań raz jeszcze.

Kolejna modyfikacja układu, chyba nieco trudniejsze zadanie, natomiast jeśli pamiętamy zasady wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej, to nie powinno sprawiać ono kłopotów.

Ostatnia modyfikacja tego układu. Po tylu przykładach, wyznaczanie schematu zastępczego dla składowej zerowej nie powinno już sprawiać problemów, dlatego pozostało już tylko jedno zadanie, pochodzące wprost z egzaminu.

Zadanie bonusowe - pochodzące wprost z egzaminu. Narzucone mamy miejsce zwarcia, więc będziemy zaczynać od tej właśnie szyny. Pozostałe zasady wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej pozostają bez zmian. Życzę powodzenia!

Wymagania

  • Odrobina chęci i słuchanie ze zrozumieniem

Opis kursu

W elektrotechnice, w szczególności w zagadnieniach związanych ze zwarciami w sieciach elektroenergetycznych wymagana jest umiejętnośc wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej. Brakuje jednak ogólnodostępnych materiałów w tej materii, dlatego w tym kursie pokazuję jak należy rozwiązywać takie zadania na kilku przykładach.

Zanim jednak przejdziemy do wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej, wprowadzę Was do tematu wspominając czym jest system elektroenergetyczny, transformator, jakie są podstawowe oznaczenia i symbole, a także podam kilka zasad dotyczących wyznaczania schematu zastępczego dla składowej zerowej.

O autorze kursu

sebastian-kedziora-avatar

Sebastian Kędziora

Dzielenie się wiedzą zawsze sprawiało mi przyjemność, dlatego zaufało mi już wiele osób. Na co dzień pracuję jako automatyk, dzięki czemu łączę teorię z praktyką.
Zobacz profil

Oceny i recenzje uczniów

Razem z korepetytorami pracujemy nad jak najlepszą jakością kursów, dlatego Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Aby dodać opinię, musisz być zalogowany.

Zaloguj się
Loading...
Wyznaczanie schematu zastępczego dla składowej zerowej

49.99 zł

Bezpieczna płatność
  • 10 filmów
  • ponad 62 min materiału wideo
  • bez ograniczeń czasowych
  • dostęp 24/7 przez stronę
  • obsługa urządzeń mobilnych

49.99 zł