Podstawowe układy regulacji w automatyce

Z tego kursu dowiesz się m.in. czym się zajmuje automatyka oraz jakie są podstawowe terminy wykorzystywane w automatycznych układach regulacji.

Udostępnij:

Czego się nauczysz?

 • Dowiesz się czym jest automatyka i jakie są obszary jej zastosowań
 • Nauczysz się terminologii używanej w automatyce
 • Zrozumiesz różnice między klasycznym układem regulacji a zastosowanie regulatora cyfrowego
 • Poznasz podstawowe układy regulacji i najczęściej stosowane regulatory

Program kursu

Rozwiń wszystko

Całkowity czas: 0:59:34

+ 1. Wstęp 0:01:11

Film omawia obszary zastosowań automatyki, czym jest automatyka oraz proces rozwoju.

W automatyce wykorzystuje się pojęcia, których znajomość jest konieczna, aby rozumieć procesy regulacji. W tym filmie przybliżam czym są: uchybzakłócenie, układ pomiarowy, element wykonawczy oraz wiele innych.

Film omawia popularny problem wymagający regulacji - utrzymywanie zadanego poziomu cieczy w zbiorniku. Porównujemy tu dwa układy - klasyczny oraz wykorzystujący regulator cyfrowy.

W tej części omawiam takie struktury jak: regulator dwupołożeniowy, regulator trójpołożeniowy, regulator P, PI, PD oraz PID.

Wymagania

 • Słuchanie ze zrozumieniem

Opis kursu

Kurs przedstawia czym jest i czym się zajmuje automatyka. Dzięki niemu poznasz podstawowe terminy wykorzystywane w automatycznych układach regulacji.  Dowiesz się z niego m.in. czym są: uchybzakłócenie, układ pomiarowy czy element wykonawczy.

Na przykładzie regulacji poziomu wody w zbiorniku poznasz różnice pomiędzy metodą klasyczną, a wykorzystaniem regulatora cyfrowego.

W ostatniej części kursu wideo omówione zostają najczęściej spotykane regulatory. Dowiesz się czym są: regulator dwupołożeniowy, regulator trójpołożeniowy, regulator P, PI, PD oraz PID.

O autorze kursu

sebastian-kedziora-avatar

Sebastian Kędziora

Dzielenie się wiedzą zawsze sprawiało mi przyjemność, dlatego zaufało mi już wiele osób. Na co dzień pracuję jako automatyk, dzięki czemu łączę teorię z praktyką.
Zobacz profil

Oceny i recenzje uczniów

Razem z korepetytorami pracujemy nad jak najlepszą jakością kursów, dlatego Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Aby dodać opinię, musisz być zalogowany.

Zaloguj się
 • ad-avatar

  A***D

  27 stycznia 2024 20:24

  Kurs ten oferuje klarowne i dobrze ustrukturyzowane wprowadzenie do podstaw układów regulacji w automatyce. Materiał został przygotowany w sposób interesujący, zawierając szereg ciekawych treści, które wzbogacają zrozumienie tematu. Zdecydowanie polecam ten kurs jako wartościowe źródło wiedzy dla osób rozpoczynających swoją przygodę z automatyką.

Loading...
Podstawowe układy regulacji w automatyce

Darmowy

 • None
 • ponad 60 min materiału wideo
 • bez ograniczeń czasowych
 • dostęp 24/7 przez stronę
 • obsługa urządzeń mobilnych