Podjąłeś decyzję, że zaczynasz nagrywać kursy wideo — świetna decyzja, ale od czego zacząć?
Będziesz potrzebował:
- sprzętu do nagrywania dźwięku,
- sprzętu do nagrywania obrazu i robienia zdjęć,
- sprzętu oświetleniowego,
- oprogramowania do nagrywania ekranu,
- wiedzy, jak to wszystko ustawić i jak z tego korzystać.
Na szczęście wszystko to, co wymieniliśmy wyżej, dostaniesz od nas — łącznie ze wskazówkami i wsparciem technicznym. Ty musisz się tylko skupić na dwóch najważniejszych rzeczach — wyborze tematyki i wartości edukacyjnej Twojego kursu wideo.
Wybór tematyki
Wbrew pozorom to bardzo ważny etap nagrywania kursów wideo. Jeśli popełnisz błąd — nie będzie chętnych do jego zakupu. Sam proces doboru nie musi być jednak skomplikowany. W końcu na co dzień udzielasz korepetycji i doskonale wiesz, jakie tematy są najczęściej wybierane przez uczniów.
Zrób na zwykłej kartce papieru (może być też arkusz Excel) listę najczęściej wybieranych tematów/zagadnień na korepetycje przez Twoich uczniów. Na początek wystarczy 5 do 10 pozycji. Następnie do każdej z nich przypisz wartość od 1 do 10 wg. zależność 1 - najmniej popularny, 10 - najbardziej popularny.
Mając taką listę, masz pewność, że zaczniesz nagrywać kursy z tematów, które mają największą szansę na sprzedaż. Bez niej możesz ulec złudnemu przeświadczeniu, że jakiś temat może być bardziej atrakcyjny dla uczniów.
Wartość edukacyjna i najlepsze praktyki
To od niej zależy czy ktoś, kto kupi Twój kurs, osiągnie swój cel, a więc np. czy zda kolokwium lub egzamin. Zadowolony kupujący wróci do Ciebie, Twoich usług (korepetycji) i produktów (kursów wideo). Może nawet wystawi cenną opinię lub poleci Cię innym.
Poniżej nasza lista co powinien zawierać/uwzględniać każdy kurs wideo:
- używaj przystępnego języka i prostego przekazu, bez "profesorskiej maniery",
- zaczynaj od faktycznych podstaw (często przeceniamy podstawową wiedzę uczniów),
- używaj wielu przykładów z życia,
- tłumacząc na przykładach, zawsze zaczynaj od najłatwiejszych,
- bądź szczegółowy — to, że coś dla Ciebie jest oczywiste, nie oznacza, że nie należy tego wytłumaczyć,
- stopniuj poziom trudności kursów — lepiej nagrać trzy kursy o trzech różnych poziomach trudności, niż jeden trwający np. 10 godzin,
- zachowaj dobre tempo — jeśli np. podajesz treść zadania, rysujesz wykresy — przygotuj je wcześniej, nie przeciągaj kursu w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby,
- pamiętaj, że nagrywasz dla ludzi, więc stosuj wszystko to, co faktycznie sprawdza się podczas korepetycji.
Udzielasz korepetycji? Wyprzedź innych i zacznij nagrywać kursy wideo już dziś!
Dołącz do nas klikając tutaj .