Udostępnij:

Nagrywanie kursów

Dlaczego warto nagrywać kursy wideo?

W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zacząć nagrywać kursy wideo już teraz, co zyskasz i jaka jest przyszłość e-learningu w skali globalnej.

Jeśli jesteś doświadczonym korepetytorem z kilku - bądź kilkunastoletnim stażem, pewnie nieraz doświadczyłeś sytuacji, kiedy musiałeś odmówić uczniowi korepetycji z uwagi na brak wolnych terminów w swoim kalendarzu. 

Co w takim razie możesz zrobić, aby nadal rozwijać swoją działalność? Podnieść cenę? 

Z naszego doświadczenia wiemy, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Jeśli jesteś naprawdę dobry/a — cena za Twoje korepetycje może nie mieć górnej granicy.

Dochód pasywny

Zgodnie z definicją dochód pasywny oznacza dochód bez stałego angażowania własnej pracy. Otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi zyski, przez określony czas (źródło: Wikipedia).

Idealnym pomysłem na dochód pasywny dla korepetytorów jest właśnie sprzedaż kursów wideo. Poszerzenie usług korepetycji o sprzedaż autorskich kursów wideo ma same zalety:

  • tworzysz je tylko raz,
  • ...a zysk ze sprzedaży jest ciągły,
  • masz nieograniczoną ilość odbiorców (uczniów) w przeciwieństwie do korepetycji (ogranicza Cię Twój kalendarz),
  • więcej kursów oznacza więcej czasu dla siebie,
  • zyskujesz większą rozpoznawalność, a więc np. możliwość podniesienia ceny korepetycji i zwiększenia miesięcznego dochodu,
  • zwiększając cenę korepetycji, nie tracisz dostępu do uczniów o mniej zasobnym portfelu (nadal mogą skorzystać z  Twoich kursów).

Kursy wideo jako przyszłość nauki zdalnej

Nauka z kursów wideo jak i cały e-learning zdobywa coraz większą popularność. Również pracodawcy, którzy chcą szkolić swoich pracowników, decydują się coraz chętnej na e-learning. W ten sposób redukują koszty oraz mogą przeszkolić wiele osób w krótszym czasie. 

Jedną z największych zalet kursów wideo jest ich zdolność do przyciągania uwagi odbiorców i utrzymywania jej przez stosunkowo długi czas. Widać to w rosnącym zainteresowaniem platformami wideo jak np. YouTube, gdzie użytkownicy chętnie poszukują materiałów z potrzebną im wiedzą. Robią to pomimo faktu, że często poznanie tych samych treści w wersji pisanej zajęłoby znacznie mniej czasu.

Globalny rynek nauczania online cały czas rośnie. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez IMARC Group rynek e-learningu osiągnął wartość 253,3 miliarda USD w 2021 roku. IMARC Group przewiduje, że wartość ta wzrośnie do 521,8 miliarda USD w 2027 roku.

Wartość globalnego rynku e-learningu
Rys. 1 Wartość globalnego rynku e-learningu

 

Proces tworzenia kursów wideo nie jest zbyt skomplikowany, a już na pewno nie z naszą pomocą. To od Ciebie zależy, czy zaczniesz nagrywać je już dziś, kiedy konkurencja jest praktycznie równa zeru czy będziesz czekał, aż będzie zdecydowanie trudniej. 

Udzielasz korepetycji? Wyprzedź innych i zacznij nagrywać kursy wideo już dziś!

Dołącz do nas klikając tutaj .