AutoCAD w budownictwie i architekturze - I

Pierwsza część kursu dotycząca obsługi programu AutoCAD, w której wspólnie narysujemy rzut parteru budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Udostępnij:

Ostatnio kupiło: 6 osób

Czego się nauczysz?

 • Omówię interfejs programu oraz jego podstawowe funkcje
 • Dowiesz się skąd możesz pobrać wersję testową oraz edukacyjną oprogramowania CAD
 • Poznasz skróty klawiszowe oraz dowiesz się jak dokonać ich modyfikacji
 • Dowiesz się jak ustalić warstwy rysunku
 • Pracować na warstwach
 • Tworzyć geometrie obiektów
 • Rysować precyzyjnie z wykorzystaniem funkcji lokalizacji względem obiektów
 • Modyfikować elementy oraz obiekty rysunku
 • Dowiesz się jak wykonać kreskowanie obiektów
 • Tworzyć bloki oraz bloki dynamiczne
 • Zarządzać cechami obiektów (m. in. rodzajem i szerokością linii)
 • Wprowadzić obiekty tekstowe
 • Jak narysować rzut parteru w programie AutoCAD
 • Tworzyć schludną i przejrzystą dokumentację projektową 2D

Program kursu

Rozwiń wszystko

Całkowity czas: 2:36:41

+ 1. Wstęp 0:01:38

W pierwszym filmie omówię materiał, na którym będziemy pracować podczas kursu. 

W tym filmie omówię do czego służy program AutoCAD,  a także skąd możecie pobrać wersję testową oraz edukacyjną programu. Kolejno omówię interfejs i jego podstawowe narzędzia, W trakcie filmu objaśnie uruchamianie funkcji programu  za pomocą skrótów klawiszowych, a także ich zmianę w zależności od indywidualnych potrzeb.

W tym filmie pokaże Wam jak ustalić warstwy rysunku oraz ich parametry m. in. nazwę, kolor, rodzaj oraz szerokość linii.

W tym filmie przystąpimy do narysowania osi konstrukcyjnych budynku oraz sprawdzenia poprawności ich narysowania.

W tym filmie krok po kroku narysujemy ściany nośne wraz z izolacją termiczną oraz ściany działowe.

W tym odcinku narysujemy otwory drzwiowe, bramowe i okienne zgodnie z "A-1 Rzut parteru".

W tym filmie  pokaże Wam jak narysować blok oraz blok dynamiczny okna, Kolejno przystąpimy do dodania opisu parametrów otworu okiennego. Po utworzeniu bloku i opisów, narysujemy okna zgodnie z "A-1 Rzut parteru".

W tym filmie  pokaże Wam jak narysować blok oraz blok dynamiczny drzwi wraz z jego opisem. Po utworzeniu bloku i opisów, narysujemy drzwi i bramę garażu zgodnie z "A-1 Rzut parteru".

W tym filmie pokaże Wam w jaki sposób dokonać zmiany parametrów warstw w trakcie wykonywania rysunku.

W tym filmie pokaże Wam jak narysować lokalne obniżenie sufitu za pomocą linii przerywanej oraz jak wykonać oznaczenie (kreskowanie) elementów żelbetowych.

W tym filmie przystąpimy do narysowania schodów i tarasu wraz z opisem parametrów biegu schodowego. 

W tym filmie za pomocą wykonanych już bloków narysujemy przewody kominowe oraz wentylacyjne w odpowiednich lokalizacjach,

W tym filmie za pomocą wykonanych już bloków narysujemy wyposażenie budynku zgodnie z  "A-1 Rzut parteru".

W tym filmie narysujemy podjazd do garaży i wykonamy opis jego pochylenia.

W tym filmie pokaże Wam w jaki sposób narysować wymagany przepisami i normami nawiew powietrza w ścianie do pomieszczenia kotłowni i garażu.

W tym filmie wykonamy opisy osi konstrukcyjnych oraz zmienimy ich położenie  na rysunku.

Załączniki

Wymagania

 • Chęci, pozytywne nastawienie oraz zaangażowanie
 • Podstawowa znajomość obsługi komputera
 • Znajomość podstawowych pojęć budowlanych z kursu "Podstawy budownictwa"

Opis kursu

W pierwszej części kursu z serii "AutoCAD w budownictwie i architekturze" zajmiemy się sporządzeniem rysunku technicznego rzutu przyziemia budynku mieszkalnego jednorodzinnego na podstawie załączonego pliku PDF "A-1 Rzut parteru" dostępnego w materiałach do pobrania.

Cały kurs składa się z 17 filmów. Jego celem jest nauczenie Was umiejętności obsługi programu AutoCAD. Dzięki mojemu doświadczeniu jako uprawniony projektantant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej przedstawie Wam najważniejsze funkcje i narzędzia programu wykorzystywane w budownictwie i architekturze.

Podczas pierwszej lekcji wyjaśnie do czego służy program AutoCAD, a także skąd możecie pobrać wersje testową i edukacyjną programu. Kolejno omówię interfejs oraz jego podstawowe narzędzia.

W trakcie kursu objaśnie uruchamianie funkcji i  narzędzi programu za pomocą skrótów klawiszowych, a także ich zmianę w zależności od indywidualnych potrzeb. Na podstawie gotowego rysunku wykonanego w programie AutoCAD, przystąpimy do jego ponownego narysowania omawiając funkcje programu krok po kroku.

Na początku  ustalimy warstwy rysunku oraz ich parametry m. in. nazwę, kolor, rodzaj oraz szerokość linii. Podczas kursu nauczę Was pracować na warstwach. Następnie przejdziemy do rysowania precyzyjnego geometrii rysunku z wykorzystaniem funkcji lokalizacji względem obiektów.

W trakcie trwania kursu nauczę Was modyfikować elementy rysunku oraz zmieniać ich właściwości. Omówię w jaki sposób należy tworzyć bloki, a także bloki dynamiczne m. in. okna i drzwi. Zaprezentuje Wam różne możliwości wprowadzania obiektów tekstowych oraz jego edycji. Po narysowaniu głównej geometrii budynku przystąpimy do kreślenia przewodów wentylacyjnych oraz dymowych, a także do dodania wyposażenia budynku na przygotowywanym rzucie parteru. W końcowej fazie przejdziemy do uszczegółowienia rysunku. Temat wykonania opisów, wymiarowania oraz wydruku zostanie poruszony w kolejnym kursie "AutoCAD w budownictwie i architekturze - II"

Kurs dostarczy Wam solidną dawkę wiedzy z zakresu AutoCAD-a. Dzięki niemu nauczycie się obsługi programu AutoCAD oraz zdobędziecie umiejętność sprawnego tworzenia schludnej i przejrzystej dokumentacji projektowej 2D w budownictwie oraz architekturze.

O autorze kursu

tomasz-meller-avatar

Tomasz Meller

Jestem zawodowym korepetytorem z ponad 10-letnim doświadczeniem. Posiadam uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Pomagam rozwijać wiedzę, umiejętności oraz świadomość na temat projektowania i wykonywania obiektów budowlanych.
Zobacz profil

Oceny i recenzje uczniów

Razem z korepetytorami pracujemy nad jak najlepszą jakością kursów, dlatego Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Ocena kursu

5.0/5
(7)
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Aby dodać opinię, musisz być zalogowany.

Zaloguj się
 • m0-avatar

  M***0

  Opinia potwierdzona zakupem

  7 marca 2024 16:45

  Dzięki temu kursowi nauczyłem się w końcu poprawnie rysować projekty w AutoCAD, z wiedzy zdobytej w nim korzystam do dzisiaj i dzięki temu na każdym przedmiocie na studiach wiem, że moje rysunki są wykonane poprawnie zgodnie z zasadami rysunku technicznego. Zdecydowanie polecam!!

 • olga-avatar

  Olga

  Opinia potwierdzona zakupem

  1 lutego 2024 13:57

  Wszystko super, bardzo polecam. Dzięki temu kursowi szybciej mogę przyswajać wiedzę i w każdym możliwym momencie do niego wracać. To mój kolejny kupiony Kurs. Polecam.

 • monika-avatar

  Monika

  Opinia potwierdzona zakupem

  25 grudnia 2023 00:32

  Świetna pigułka wiedzy dla osób, które chce się nauczyć AutoCAD. Bardzo przejrzysty sposób prowadzenia lekcji, aż przyjemnie się słucha. Polecam!

 • dk-avatar

  D***K

  Opinia potwierdzona zakupem

  10 października 2023 22:33

  Zdecydowanie polecam ten kurs każdemu kto chce rozpocząć pracę w programie AutoCAD, wszystko przedstawione w bardzo przejrzysty sposób. Razem z drugą częścią kursu stanowią bardzo solidną bazę do dalszej pracy. Jeśli ktoś planuję naukę obsługi AutoCADa jest to idealny wybór, w bardzo uczciwej cenie. POLECAM!

 • dariusz-avatar

  Dariusz

  Opinia potwierdzona zakupem

  6 października 2023 08:53

  Mam 60 lat i chcę się uczyć. Z pewnych powodów akurat musiałem nauczyć się obsługi programu AutoCAD. Wyszukiwarka w wynikach wskazała akurat ten. No i trafiłem dobrze. W prosty sposób i w miarę szybko przyswoiłem sobie podstawy programu, a potem to już z górki. Niska cena kursu tylko zachęca i nie świadczy o jakości. Polecam ten kurs dla każdego, kto chcę się nauczyć obsługi tego programu.

 • gs-avatar

  G***S

  Opinia potwierdzona zakupem

  20 września 2023 09:37

  Kurs bardzo dobrze prowadzony. Jakościowo przewyższa inne kursy AutoCAD'a dostępne na innych platformach edukacyjnych. Cena bardzo niska w stosunku do jakości. Polecam.

 • p1-avatar

  P***1

  Opinia potwierdzona zakupem

  19 marca 2023 16:16

  Wybrałem kurs ze względu na niewygórowaną cenę Łatwo i czytelnie można poznać skróty funkcji i narzędzi programu AutoCad Kurs wyróżnia się fachowością

Loading...
AutoCAD w budownictwie i architekturze - I

89.99 zł

Bezpieczna płatność
 • 17 filmów
 • ponad 157 min materiału wideo
 • bez ograniczeń czasowych
 • dostęp 24/7 przez stronę
 • obsługa urządzeń mobilnych

89.99 zł